KRYEFAQJA » LAJME » Vendi

Vendi

Basha: Ndërkombëtarët presion qeverisë, ndryshe do të thellohet sundimi i krimit dhe korrupsionit

Basha: Ndërkombëtarët presion qeverisë, ndryshe do të thellohet sundimi i krimit dhe korrupsionit

Deklarata e kryeministrit Rama para grupit parlamentar socialist lidhur me qëndrimin ndaj çështjes Tahiri, është konsideruar nga kreu i opozitës Lulzim Basha si “Fushata e kërcënimeve dhe sulmeve që Edi Rama, Fatmir Xhafa, Saimir Tahiri dhe shumica në pushtet kanë ndërmarrë prej tre ditësh ndaj prokurorisë dhe sistemit të drejtësisë” …

Më shumë

“Çështja Tahiri” në grupin socialist, Rama : Kërkesa e prokurorisë për arrestim është e papranueshme, arbitrare dhe e refuzojmë unanimisht 

"Çështja Tahiri", Rama : "Drejtësi po, arbitraritet jo"

Kryeministri socialist Edi Rama e ka cilësuar si “një farse të inskenuar nga amatorë inatçi” procesin ndaj ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, por tha se do të zhgënjehej shumë nëse “Saimir Tahiri nuk është ai që unë njoh dhe i kam besuar”. Deklaratën e tij zoti Rama e bëri …

Më shumë

Basha: Qëllimi i Ramës para drejtuesve më të lartë të policisë ishte t’u jepte garanci publike kriminelëve!

Pas takimit te kryeministrit Edi Rama ka reaguar kryetari i PD-së Lulzim Basha. Në një deklaratë, postuar edhe ne rrjetin social facebook, Basha thotë se qëllimi i daljes së Edi Ramës para drejtuesve më të lartë të policisë ishte t’u jepte garanci publike kriminelëve se pavarësisht ngjarjeve të fundit, ai …

Më shumë

Durrës, Kampionati Evropian i Peshëngritjes për Të Rinj ul siparin

Durrës, Kampionati Evropian i Peshëngritjes për Të Rinj ul siparin

Me pjesëmarrjen e mbi 500 sportistëve dhe 200 trajnerëve, stafeve mjekësore, gjyqtarëve dhe zyrtarëve, është mbyllur të shtunën në Durrës Kampionati Evropian i Peshëngritjes për Të Rinj dhe Nën-23-vjeçarët. I pranishëm në garat e fundit ka qenë edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Ai vlerësoi lart organizimin e këtij Kampionati …

Më shumë