KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Akt terrori në Champs Elysess
Akt terrori në Champs Elysess

Akt terrori në Champs Elysess

Një person i armatosur vrau të enjten në mbrëmje një oficer policie dhe plagosi dy të tjerë, para se të vritej nga policia në bulevardin Champs Elysess  në Paris. Grupi militant, Shteti Islamik, mori përgjegjësinë për sulmin.