KRYEFAQJA » LAJME » Champions League, hidhet shorti
Champions League, hidhet shorti

Champions League, hidhet shorti

Është hedhur në Nion të Zvicrës, shorti për gjysëm finalet e Champions League. Dy ekipet e Madridit, Reali dhe Atetiko, do të përballen me njëri-tjetrin , ndërkohe Juventusi do të luajë kundër Monakos.  Takimi i parë do të zhvillohet më datën 2 Maj, Real Madridi kundër Atletikos, ndërsa më datën 3 Maj Monako do të presë Juventusin. Ndeshjet e kthimit do të zhvillohen pas një jave, ku Juventus do të presë më datë 9 Maj Monakon, dhe një ditë më pas, Atletiko do të përballet me Realin e Madridit. Finalja do të zhvillohet në datën 3 Qershor në Kardif të Uellsit.