KRYEFAQJA » LAJME » Tirana dhe Skënderbeu janë finaliste
Tirana dhe Skënderbeu janë finaliste

Tirana dhe Skënderbeu janë finaliste

Sot lajtën sot pasdite ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Në ndeshjen e luajtur në Tiranë, skuadra kryeqytetase mundi 2-0 Beslidhjen e Lezhës. Në qytetin bregdetar të Durrësit, Teuta vendase u mposht përsëri nga korçarët e Skënderbeut 0-1. Pra Tirana dhe Skënderbeu do të garojnë për fitoren e kësaj kupe.

Ja një pasqyrë e plotë e ndeshjeve gjysmëfinale:

Gjysmëfinale

Tirana* – Beslidhja                          2 – 0     
(Beslidhja – Tirana 1-1)

Teuta – Skënderbeu*                      0 – 1
(Skënderbeu – Teuta 1-0)

Me * skuadrat që kualifikohen për në finale.

Në kllapa, ndeshjet e vajtjes