KRYEFAQJA » Tag Archives: 115 vjeçare

Tag Archives: 115 vjeçare

Shuhet shqiptarja më e moshuar

Shuhet shqiptarja më e moshuar

Qerime Ballabani, e konsideruar si gruaja më e vjetër në Shqipëri, është ndarë nga jeta në moshën 115 vjeçare të dielën, njoftojnë disa media. Ajo jetonte në fshati Snosen të Gramshit. Nënë Qerimeja u shua ndërsa ishte rrethuar nga familjarët e saj, fëmijët, nipërit dhe dy breza stërnipërish. Pak ditë …

Më shumë