KRYEFAQJA » Tag Archives: 2015

Tag Archives: 2015

Bruksel, kapet Abdeslam, i dyshuari kryesor i sulmeve të Parisit nëntorin e kaluar

Bruksel, kapet Abdeslam, i dyshuari kryesor i sulmeve të Parisit nëntorin e kaluar

I shumëkërkuari Aalah Abdeslam është plagosur dhe arrestuar nga forcat belge gjatë një operacioni të zhvilluar të premten në lagjen Molenbek të Brukselit. Lajmi u raportuar fillimisht nga mediat belge, sipas të cilave gjatë shkëmbimit të zjarrit ka mbetur i plagosur edhe një tjetër person përveç 26-vjeçarit. Salah Abdeslam u …

Më shumë