KRYEFAQJA » Tag Archives: 2017

Tag Archives: 2017

Zgjedhjet në Serbi

Zgjedhjet, në Serbi, 2017, partia e favorizuar

Mbi 6 milionë e gjysmë serbë zgjedhin presidentin e ri nga 11 kandidatë te regjistruar për garën presidenciale. Presidenti serb zgjidhet me votën e drejtpërdrejtë të qytetarëve të Serbisë. Mandati i presidentit aktual serb, Tomislav Nikoliç, përfundon më 31 maj. Zgjedhjet presidenciale serbe zhvillohen edhe në vendbanimet me shumicë serbe në Kosovë …

Më shumë

Bota e Akuarelit në Tiranë

Mjeshtrat e botës së Akuarelit kanë mbërritur në Tiranë për Bienalen e dytë ndërkombëtare që zhvillohet në kryeqytetin shqiptar. Ekspozimi i më shumë se 200 artistëve dhe prania fizike e mjeshtrave nga Kina, India, Turqia e shumë vende të tjera do të krijojnë një atmosfere feste. Ndërsa hapja ceremoniale bëhet …

Më shumë

Presidenti Thaçi pritet nga përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian, në Bruksel

hashim thaci, kosove, president, 2017, bruksel, perfaqesues te larte te brukselit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot dhe nesër do të qëndrojë në Bruksel, ku do të pritet nga përfaqësuesit e lartë të Bashkimit Evropian. Thaçi do të kërkojë nga Bashkimi Evropian jetësimin e liberalizimit të vizave dhe përshpejtimin e procesit të anëtarësimit të Kosovës në Bashkimin Evropian. Presidenti Thaçi do …

Më shumë

Rregullorja e Maturës 2017

matura, 2017, rregullorja e matures 2017, provimi i matures, arsimi

Maturantët të cilët dëshirojnë të vijojnë studimet e larta do tu jepet mundësia të plotësojnë formularin A1 dhe A1Z online në portalin qeveritar “e albania” në periudhën 15-30 Mars dhe më pas pranë shkollave të mesme në datat 25 Mars -10 Prill 2017. Nëpërmjet këtyre formularëve maturantët do të përcaktojnë …

Më shumë