KRYEFAQJA » Tag Archives: 22 dhe 23 dhjetor

Tag Archives: 22 dhe 23 dhjetor

Festivali i 55-të i Këngës në RTSH: Vazhdojnë provat, përzgjidhen prezantuesit

Pas dy netë prezantimi spektakolar të 24 këngëve të reja në Festivalin e 55-të të këngës në RTSH, të enjten në mbrëmje janë shpallur këngët finaliste. Për herë të parë përzgjedhja e finalistëve është bërë veç votimit të jurisë edhe nga votimi i publikut. Këngëtarët finalistë janë: 1. Lindita Halimi 2. Yll Limani 3. Flaka Krelani 4. Genc Salihu 5. Naim Bunjaku (Xuxi) 6. Lorela 7. Grupi Lynx 8. Rezarta Smaja 9. Agnesa Cavolli dhe Fabiola Agalliu 10. Edea Demaliaj 11. Franc Koruni 12. Dilan Reka 13. Orges Toce 14. Xhesika Polo Nata e tretë dhe finale sipas organizatorëve të Fest '55, do të rezervojë surpriza të këndshme për publikun shqiptar.

Vazhdojnë përgatitjet për Festivalin e 55-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, i cili do të mbahet në datat 21, 22 dhe 23 dhjetor në Pallatin e Kongreseve. Këngëtarët konkurrentë çdo ditë vijojnë provat me Orkestrën Simfonike të Radiotelevizionit Shqiptar. Si për çdo vit, festivali do të jetë live, ndaj …

Më shumë