KRYEFAQJA » Tag Archives: 4 kleriket

Tag Archives: 4 kleriket

DURRËSI NDERON KATËR KLERIKËT E PARË PAS KOMUNIZMIT

Katër drejtuesit e besimeve fetare pas komunizmit në Shqipëri, kreu i komunitetit mysliman shqiptar Haxhi Hafiz Sabri Koçi, arqipeshkvi katolik Imzot Rrok Mirdita, kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë Anastas Janullatos, dhe kryegjyshi botëror i bektashinjve Haxhi Dede Reshat Bardhi tashmë janë qytetarë nderi dhe të Durrësit.Vendimi i Këshillit …

Më shumë