KRYEFAQJA » Tag Archives: 50 te vdekur

Tag Archives: 50 te vdekur

Zjarr masiv në Brazil

favela, lagje e varfer, zjarr mmasiv, brazil, bota, tragjedi, 50 te vdekur

Një zjarr masiv shkatërroi të paktën pesëdhjetë shtëpi në një lagje të varfër të qytetit brazilian Sao Paolo. Shkaku i zjarrit ende nuk dihet. Dhjetëra zjarrfikës mbërritën në vendngjarje dhe arritën ta shuajnë zjarrin para se të përfshinte gjithë lagjen kryesisht me baraka druri. Fatmirësisht nuk u shënuan viktima. Por …

Më shumë