KRYEFAQJA » Tag Archives: 60 persona

Tag Archives: 60 persona

Shpërthim në Irak

Të paktën 60 persona humbën jetën dhe më shumë se 70 të tjerë u plagosen nga shpërthimi i një kamioni bombe në Irak. Ngjarja ndodhi në një postbllok në hyrje të qytetit Hila që është i banuar nga një maxhorance shiitesh dhe një pakicë shumë e vogël sunitesh. Përgjegjësia për …

Më shumë