KRYEFAQJA » Tag Archives: 85 vjecare

Tag Archives: 85 vjecare

Shuhet i madhi Dritëro Agolli

Shuhet i madhi Dritëro Agolli

Kombi shqiptar ka humbur sot një nga figurat më të shquara të tij. Poeti, shkrimtari dhe publicisti Dritëro Agolli, ka mbyllur sytë të premten në Tiranë në moshën 85 vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë, njoftoi familja. Dritëro Agolli cilësohet si një nga shkrimtarët më të mirë të të gjitha …

Më shumë