KRYEFAQJA » Tag Archives: 8marsi

Tag Archives: 8marsi

Basha : Parlamenti i ri do të ketë përfaqësim dinjitoz të grave dhe vajzave shqiptare

Opozita : Duam qeveri teknike, ndryshe nuk regjistrohemi në zgjedhje!

Në Ditën Ndërkombëtare të Grave, kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha ka premtuar më shumë kujdes për gratë dhe vajzat shqiptare. Duke folur nga sheshi i protestës para selisë së qeverisë, zoti Basha tha se politika do të sigurojnë punësim dinjitoz për gruan shqiptare, kuota pozitive në administratën publike dhe …

Më shumë