KRYEFAQJA » Tag Archives: abe

Tag Archives: abe

Abe viziton Italinë

Abe viziton Italinë

Kryeministri japonez Shinzo Abe ka mbërritur në Firence të Italisë, ndalesa e parë kjo e turit të tij Europian. Gjatë takimit me homologun italian Renzi, Abe shpreson të konfirmojë një bashkëpunim më të madh me Italinë në sferën politike dhe atë të sigurisë. Kryeministri japonez pritet që më pas të …

Më shumë