KRYEFAQJA » Tag Archives: abetare

Tag Archives: abetare

Lirohen shoferët shqiptarë të ndaluar për abetare dhe libra shqip

Lirohen shoferët shqiptarë të ndaluar për abetare dhe libra shqip

Dy shoferë të ministrisë së jashtme shqiptare të cilët u ndaluan të hënën nga policia greke nën akuzën për shpërndarje të materialeve propagandistike, janë liruar pas disa orë arresti. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i ministrisë së jashtme shqiptare për mediat. Sipas tij “autoritetet greke kanë bërë ndalimin …

Më shumë

Greqi, transportonin abetare dhe libra shqip, arrestohen dy shoferë

Librat shqip, gjykata greke dënon shoferët shqiptarë

Dy shoferë të Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë janë arrestuar në Greqi, nën akuzën për shpërndarje të materialeve propagandistike. Lajmi është dhënë nga autoritetet greke, sipas të cilëve arrestimi ishte bërë pasi në bordin e automjeteve të tyre ishin gjetur abetare dhe libra shqip. Ende nuk ka reagime nga pala …

Më shumë