KRYEFAQJA » Tag Archives: abuzim me pushtetin

Tag Archives: abuzim me pushtetin

Shkarkohet presidentja e Koresë së Jugut pas akuzave për korrupsion

Deputetët në Korenë e Jugut miratuan me votim shkarkimin e presidentes, Park Geun-hje. Rezultati i votimit parlamentar ishte 234 deputetë pro shkarkimit, ndërsa kundër votuan 59. Mes deputetëve që votuan në favor të shkarkimit kishte edhe nga partia e presidentes. Me shkarkimin e saj, parlamenti ia merr autoritetin presidentes dhe …

Më shumë