KRYEFAQJA » Tag Archives: adriatik llalla

Tag Archives: adriatik llalla

Kryeprokurori LLalla: Zbulimi i kultivimit dhe trafikimit të kanabisit në nivel të ulët

Kryeprokurori LLalla: Zbulimi i kultivimit dhe trafikimit të kanabisit në nivel të ulët

Kryeprokurori shqiptar Adriatik Llalla, ka shprehur shqetësimin për nivelin e ulët të zbulueshmërisë së kultivimit dhe trafikimit të kanabisit, por edhe mbajtjen jashtë të prokurorëve në procesin e asgjësimit të bimëve narkotike që sekuesrohen. ““Në mënyrë të vazhdueshme bëjnë publike të dhëna se çdo ditë sekuestrohen sasi të konsiderueshme lëndësh …

Më shumë

Llalla në Bruksel, në vemendje “Frroku”, “Balili”, madje edhe abuzimi me fondet e BE

Llalla në Bruksel, në vemendje "Frroku", "Balili", madje edhe abuzimi me fondet e BE

Lufta kundër trafikut të lëndëve narkotike dhe terrorizmit ishin temat kryesore të takimit të prokurorit të përgjithshëm shqiptar Adriatik Llalla me Frederic Van Leeuw, Prokuror Federal i Belgjikës, gjatë vizitës që zoti Llalla po zhvillon në Bruksel. Por në vemendje ishin edhe “Çështja Frroku”, “Çështja Balili”, korrupsioni në nivele të …

Më shumë

Lu: Koha e gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar ka përfunduar

Ambasadori Lu optimist: "2017-ta do të jetë vit i shkëlqyer për Shqipërinë"

Diplomatët e huaj të rëndësishëm në vendit tonë i kërkuan magjistrantëve të rinj të mos bien pre e presioneve apo korrupsionit gjatë dhënies së drejtësisë në karierën e tyre. Në ceremoninë e diplomimit të magjistratëve të rinj ambasadori amerikan Donald Lu përcolli mesazhe të forta për një drejtësi të pakorruptuar, ndërsa …

Më shumë