KRYEFAQJA » Tag Archives: agolli

Tag Archives: agolli

Rusi 2018, De Biasi bën publike listën e të grumbulluarve për Shqipëri – Izrael

De Biasi: Bën publike listë e të grumbulluarve

Shqipëria do të luajë të dielën më 12 nëntor në “Loro Boriçi” ndaj Izraelit, takimi i fundit këtë vit për eleminatoret e grupit G për boterorin “Rusia 2018”. Trajneri i kombëtares së futbollit, Giovani De Biasi, ka shpallur me këtë rast listën e lojëtarëve që janë thirrur. Në portë: Berisha, …

Më shumë

Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet

Rusi 2018: De Biasi publikon listën e lojëtarëve për dy ndeshjet

Trajneri i kombëtares, italiani Giovanni De Biasi, gjatë një konference për shtyp në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit njoftoi edhe emrat e lojëtarëve që grumbullohen për dy ndeshjet kualifikuese të radhës për botërorin Rusi 2016, atë kunder Lihtenshtejnit në Vaduz me 6 tetor dhe atë kundër Spanjës në Shkodër …

Më shumë

Agolli e Kadare thirrje deputetëve: Votoni reformën më të rëndësishme që nga përmbysja e regjimit komunist

Agolli e Kadare thirrje deputetëve: Votoni reformën më të rëndësishme që nga përmbysja e regjimit komunist

Shkrimtari i njohur shqiptar Dritëro Agolli është bërë nismëtar i një thirrje drejtuar deputetëve të parlamentit shqiptar për të votuar Reformën në Drejtësi. Thirrjes e cila botohet nga disa media, i janë bashkuar edhe personalitet të tjerë shqiptarë, përfshirë edhe shkrimtarin Ismail Kadare, disa herë kandidat për çmimin “Nobel” në …

Më shumë