KRYEFAQJA » Tag Archives: AKIP

Tag Archives: AKIP

Ligji i mbetjeve, AKIP protestë para parlamentit

Ligji i mbetjeve, AKIP protestë para parlamentit

Aktivistë të AKIP(Aleanca Kundër Importit të Plehërave) po protestojnë që nga mbrëmja e së mërkurës përpara Parlamentit kundër ligjit që lejon importin e mbetjeve. Ata kanë ngritur çadra dhe paralajmëruan përshkallëzim të protestës gjatë seancës plenare të së enjtes ku sipas protestuesve do të tentohet të miratohet ligji i importit …

Më shumë

AKIP: Kryeministri të konsiderojë grup interesi të gjithë popullin shqiptar

Aleanca Kundër Importit të Plehrave deklaron se takimi i sotëm i kryeministrit Edi Rama me një grup të njohur si “Shoqata e Ricikluesve” përbën veprimin e rradhës propagandistik dhe të pavlerë të kryeministrit në mbrojtje të importit të plehrave. AKIP i sugjeron kryeministrit që të mos konsiderojë “grup interesi” vetëm …

Më shumë

AKIP kundër importit të mbetjeve

Shoqata e Ricikluesve të Shqipërisë: Kthimi i ligjit në parlament, pjesë e betejave politike

Aktivistë të aleancës kundër importit të mbetjeve janë mbledhur këtë pasdite në një tubim, në krah të kryeministrisë për të kundërshtuar me forcë projekt-ligjin e importit të mbetjeve, i cili do të jetë pjesë e seancës së ardhshme parlamentare. Aktivistët thonë se politika është bërë bashkë e po kalon një draft …

Më shumë