KRYEFAQJA » Tag Archives: aksion ne tregjet e Kavajes

Tag Archives: aksion ne tregjet e Kavajes

AKU-aksioni në tregun e Kavajës

Pas Rrogozhinës, Autoriteti Kombëtar Ushqimit vazhdon inspektimet e tregjeve të hapura. Kësaj rradhe aksioni është përqëndruar në tregjet e Kavajës. Inspektorët e Autoritetit kombëtar të Ushqimit kanë sekuestruar një sasi të konsiderueshme mishi, peshku, vezësh, djathi e qumështi. Kafshët ishin therur në rrugë dhe mishi tregtohej në trotuare, në kushte …

Më shumë