KRYEFAQJA » Tag Archives: aktivist

Tag Archives: aktivist

Kosovë, arrestohet Glauk Konjufca

glauk konjufca arrestohet levizja vetevendosje

Pas arrestimit mbrëmë të aktivistit dhe zëdhënësit të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, policia arrestoi sot edhe deputetin e kësaj lëvizjeje, Glauk Konjufca. Lajmi u konfirmua nga drejtuesit e kësaj lëvizjeje, pa dhënë shumë hollësi. Urdhri për arrest është lëshuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës. Bashkë me Krasniqin dhe Konjufcën, të …

Më shumë