KRYEFAQJA » Tag Archives: aktivitet

Tag Archives: aktivitet

Servet Pëllumbi në Konferencën Shkencore “Politika dhe Shoqëria”

servet pellumbi, konferenca, shkencore, aktivitet, shoqeria,

Në Akademinë e Shkencave, u zhvillua Konferenca Shkencore: “Politika dhe Shoqëria” në skanerin e Prof. Servet Pëllumbi”, në 80 vjetorin e lindjes. Ndër 80 vite shumica e aktiviteteve të politologut, sociologut dhe filozofit Servet Pëllumbi u morën në analizë nga ekspertë të filozofisë politike duke e cilësuar prof. Pëllumbin si …

Më shumë

Bilardo, ndahen trofetë e para

Aktivitetet e rëndësishme ndërkombëtare të bilardos që po zhvillohen në Shqipëri, kanë hyrë tashmë në fazën interesante. Pas ndeshjeve të ditëve të para, janë ndarë kupat dhe medaljet për fituesit. E pranishme në ceremoni ka qenë edhe zëvendësministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj. Drejtori i Medias, Tomas Overbek, për …

Më shumë