KRYEFAQJA » Tag Archives: aktivizohet

Tag Archives: aktivizohet

Aktivizohet vullkani Etna në Sicili

Vullkani aktiv Etna i cili ndodhet në ishullin e Siçilisë në jug të Italisë ka shpërthyer sërish duke nxjerrë hi dhe llavë. Vullkani Etna prej muajsh nuk ka qenë aktiv po u aktivizua papritur dhe Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë ka dhënë alarmin portokalli përreth zonës së vullkanit. Megjithatë, …

Më shumë