KRYEFAQJA » Tag Archives: akuzoi

Tag Archives: akuzoi

Maqedoni: Gruevski kundër LSDM dhe BDI

Kryetari i partisë VMRO DPMNE në Maqedoni, Nikolla Gruevski, akuzoi Lidhjen Social-Demokrate dhe Bashkimin Demokratik për Integrim se po përpiqen të “defaktorizojnë maqedonasit dhe të ripërcaktojnë Maqedoninë si shtet”. Gruevski i bëri deklaratat ndërkohë që Socialdemokratët dhe BDI-ja po mbajnë bisedime për krijimin e qeverisë së re. Gruevski akuzoi Zoran …

Më shumë