KRYEFAQJA » Tag Archives: al kaeda

Tag Archives: al kaeda

Terror në Bregun e Fildishtë

Terror në Bregun e Fildishtë

Të paktën 16 persona janë vrarë me armë zjarri në një resort në qytetin e Grand-Bassam, në Bregun e Fildishtë. Autoritetet policore deklaruan se agresorët hapën zjarr ndaj një grupi personash si dhe morën peng stafin dhe disa klientë në hotel “Etual”, ku qëndrojnë shpesh shtetas të vendeve perëndimore. Mes …

Më shumë

Masakër në Mogadishu

Masakër në Mogadishu

Të paktën 19 persona gjetën vdekjen gjatë një sulmi me bomba dhe armë zjarri në një restorant të popullarizuar në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu. 5 militantë të armatosur hynë në restorant gjatë natës dhe hodhën dy bomba, kurse më pas shkëmbyen zjarr me forcat e sigurisë. Vranë së paku 19 …

Më shumë