KRYEFAQJA » Tag Archives: al shabab

Tag Archives: al shabab

Masakër në Mogadishu

Masakër në Mogadishu

Të paktën 19 persona gjetën vdekjen gjatë një sulmi me bomba dhe armë zjarri në një restorant të popullarizuar në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu. 5 militantë të armatosur hynë në restorant gjatë natës dhe hodhën dy bomba, kurse më pas shkëmbyen zjarr me forcat e sigurisë. Vranë së paku 19 …

Më shumë