KRYEFAQJA » Tag Archives: alberta

Tag Archives: alberta

Gjendje e jashtëzakonshme në Alberta

Gjendje e jashtëzakonshme në Alberta

Autoritetet kanadeze shpallën gjendjen e jashtëzakonshme në provincën e Albertës, pasi një zjarr masiv detyroi 88 000 banorët e qytetit McMurray të evakuoheshin. Zjarrfikësit dhe policia lokale paralajmëruan se zjarri mund të shkatërrojë pjesën më të madhe të qytetit dhe se 24 orët e ardhshme do të jenë vendimtare. Zjarri …

Më shumë