KRYEFAQJA » Tag Archives: album

Tag Archives: album

“Shqipëria dhe Bota në veprat e Ismail Kadaresë” nga Ndriçim Kulla

Një album në trajtën e një guide, që do t’i shërbejë promovimit të turizmit shqiptar, përmes penës së shkrimtarit me famë botërore Ismail Kadare. Ky është libri “Shqipëria dhe Bota në veprat e Ismail Kadaresë”, me autorësi të Ndriçim Kullës. Një katalog i plotë që promovon përshkrimet e natyrës, vendeve, …

Më shumë

Mina dhe Adriano Celentano rikthehen pas 18-vitesh me albumin e tyre të ri

Mbërrin në vjeshtë albumi që rikthen dyshen e njohur italiane Mina dhe Adriano Celentano. Albumi do të përmbaje këngë të reja, të cilat janë regjistruar tashmë nga artistët. Është fjala për një projekt multimedial, modern, ashtu siç e kërkon koha, shkruajnë mediat italiane. Një projekt që vetëm Mina dhe Celentano …

Më shumë