KRYEFAQJA » Tag Archives: ambasada amerikane ne tirane

Tag Archives: ambasada amerikane ne tirane

SHBA premton: Reforma në Drejtësi do të jetë e sukseshme pavarësisht presioneve dhe frikësimit!

SHBA premton: Reforma në Drejtësi do të jetë e sukseshme pavarësisht presioneve dhe frikësimit!

SHBA kanë deklaruar vendosmërinë për zbatimin e suksesshëm të reformës në drejtësi në Shqipëri, pavarësisht përpjekjeve për të friksuar apo minuar proçesin. Deklarata e fortë ka dalë të premten nga ambasada amerikane në Tiranë pas polemikave dhe akuzave me tone të ashpra mes ambasadorit Lu dhe kryeprokurorit shqiptar Llalla, një …

Më shumë