KRYEFAQJA » Tag Archives: ambasadorja e bese ne shqiperi

Tag Archives: ambasadorja e bese ne shqiperi

Takimi Vasili – Vlahutin

vasili, vllahutin, takimi, shqiperi, ambasadorja e bese ne shqiperi

Rreth orës 10.oo Ambasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin dhe, Gjenovefa Ruiz Kalavera, Drejtorja për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, e cila është në krye të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të Vettingut, zhvilluan një takim me Ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili. Takimi vjen pas shqetësimeve të këtij të fundit për …

Më shumë