KRYEFAQJA » Tag Archives: América América

Tag Archives: América América

Kampionati Botëror i Klubeve: Kashima Antlers vendase e sheh veten në finale

Kampionati Botëror i Klubeve: Kashima Antlers vendase e sheh veten në finale

Surprizon Kashima Antlers që shkon në finalen e Botërorit të Klubeve, pasi ka mundur në gjysmëfinalen e parë skuadrën kolumbiane, kampione e Amerikës së Jugut Atletiko Nacional me rezultatin 3-0. Tani, Kashima, do të presë fituesen e gjysmëfinales së dytë ndërmjet Realit të Madridit dhe Amerika. Kashima është skuadra e …

Më shumë

Kampionati Botëror i Klubeve: Mamelodi Sandauns – Kashima Antlers 0-2

Kampionati Botëror i Klubeve: Mamelodi Sandauns - Kashima Antlers 0-2

Në ndeshjen e tretë të Kampionatit Botëror për Klube u vunë përballë njëra-tjetrës Mamelodi Sandauns, kampione e Afrikës dhe Kashima Antlers, kampionja e Japonisë. Vendasit u futën në lojë me Akasaki dhe Doi në sulm, dhe me anësorët Endo dhe Nakamura. Kolumbiani Castro ka drejtuar sulmin e afrikanojugorëve me treshen …

Më shumë