KRYEFAQJA » Tag Archives: analiza pozitive dopingu

Tag Archives: analiza pozitive dopingu

Peshëngritje; Analizat pozitive të doping-ut skualifikojne 7 sportistë

peshengritje, antidoping, analiza pozitive dopingu, femra, meshkuj, londer 2012, sport

Vazhdojnë të dalin rast pas rasti analiza pozitive të kontrollit të antidopingut në “Londër 2012”. Kështu ka ndodhur dhe në peshëngritje, ndërsa për shkak të përdorimit të substancave të ndaluara në kategorinë e peshës trupore deri në 94 kg për meshkuj janë skualifikuar deri më sot 7 shtangistë. Dhe në …

Më shumë