KRYEFAQJA » Tag Archives: Anxhela Merkel

Tag Archives: Anxhela Merkel

Merkel ndodhet në Ankara për situatën e krijuar ditët e fundit në kufirin mes Sirisë dhe Turqisë

Kancelarja gjermane Anxhela Merkel ndodhet në Ankara për të diskutuar me krerët e shtetit turk mbi kontributin që mund të japë Turqia në kufizimin e numrit të refugjatëve që hyjnë në Europën perëndimore, e vecanërisht në situatën e krijuar ditët e fundit në kufirin mes Sirisë dhe Turqisë. Rreth 35 …

Më shumë