KRYEFAQJA » Tag Archives: Arena Kombëtare

Tag Archives: Arena Kombëtare

Rama: “Arena Kombëtare” do të jetë ”një vlerë e shtuar”

Rama: "Arena Kombëtare" do të jetë një ”një vlerë të shtuar”

”Arena Kombetare” shtëpija e ardhshme e kuqezinjve, është vënë edhe një herë në qendër të vemendjes. Këshilli Kombëtar i Restaurimeve është mbledhur të premten për të vlerësuar projektin mbi restaurimin e fasadës së mbetur nga ish Stadiumit Kombëtar “Qemal Stafa”, i shembur pak ditë më parë. “Nuk jemi para faktit …

Më shumë

Rama i vendosur për ndërtimin e “Arena Kombëtare”

PD: Duam spjegime për "Arenën Kombëtare"

Kryeministri socialist Edi Rama shprehu vendosmërinë e tij për ndërtimin e Stadiumit të ri “Arena Kombëtare”, përkundër kritikave të kundërshtarëve politikë dhe disa specialistëve. Duke prezantuar këtë projekt gjatë mbledhjes së KKT, zoti Rama tha se “kemi marrë mbështetje për projektin për stadiumin” duke shtuar se “Të gjithë njerëzit e …

Më shumë

“Arena Kombëtare” përplas Ramën me opozitën

"Arena Kombëtare" përplas Ramën me opozitën

Ndërtimi i “Arenës Kombëtare” shtëpia e Kombëtares Kuq e Zi, është bërë objekt i një tjetër përplasjeje mes qeverisë, personalisht kryeministrit Rama dhe opozitës. Menjëherë pasi FSHF publikoi projektin, opozita doli me një deklaratë të ashpër duke e quajtur “skemë të mirëfilltë korruptive” dhe paralajmëroi se do ta hedhi poshtë …

Më shumë