KRYEFAQJA » Tag Archives: arjola prenga

Tag Archives: arjola prenga

SEZONI HISTORIK I ARJOLA PRENGËS – FITOI ÇDO TROFE TË MUNDSHËM NË NORVEGJI DHE KOSOVË

arjola prenga, volejboll, trofe, norvegji kosove, lajme sport

Volejbollistja Arjola Prenga ka mbyllur një sezon të jashtëzakonshëm, të ndarë midis Norvegjisë dhe Kosovës, ku ajo fitoi çdo trofe të mundshëm. Për sportisten që sapo ka mbushur 30 vjeç, ky ishte një sezon për t’u mbajtur mend. Arjola tanimë është e grumbulluar me Kombëtaren e femrave, që do të …

Më shumë