KRYEFAQJA » Tag Archives: arkipeshkvi tirane durres

Tag Archives: arkipeshkvi tirane durres

Arkipeshkvi i ri Frendo: I lutem Zotit të më bëjë të fortë dhe të drejtë për të shërbyer në këtë detyrë

Imzot George Fredo, arkipeshkvi i ri i dioqezës së Tiranës dhe Durrësit

Administratori i deritanishëm i dioqezës së Tiranës dhe Durrësit, Imzot George Frendo, do të jetë arkipeshkvi i ri i saj. Ai pason në këtë detyrë imzot Rrok Mirditën i cili një vit më parë u nda nga jeta. Emërimi i imzot Frendos është bërë nga Shenjtëria e Tij Papa Françesku, …

Më shumë