KRYEFAQJA » Tag Archives: armepushim ne siri

Tag Archives: armepushim ne siri

Lavrov u bën SHBA-ve thirrje për të shpëtuar planin për armëpushim në Siri

Lavrov u bën SHBA-ve thirrje për të shpëtuar planin për armëpushim në Siri

Rusia bëri thirrje të shpëtohet plani i hartuar mes saj dhe Shteteve të Bashkuara për armëpushimin në Siri. Duke folur në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov fajësoi Shtetet e Bashkuara se dështuan në misionin për të kontrolluar grupet rebele që mbështeten prej saj. “Fatkeqësisht, …

Më shumë