KRYEFAQJA » Tag Archives: arrestime NAto

Tag Archives: arrestime NAto

Turqi: Arrestim i gjeneralëve të lartë në misionin e NATO-s

Turqia e ka zgjeruar goditjen pas grushtshtetit të dështuar, duke arrestuar gjeneralët e lartë të ushtrisë turke, që shërbejnë në kuadër të forcave të NATO-s në Afganistan. Mediat turke kanë raportuar se gjeneral majori, Mehmet Cahit Bakir, dhe gjeneral i brigadës, Sener Topuc, janë arrestuar nga autoritetet në Aeroportin Ndërkombëtar …

Më shumë