KRYEFAQJA » Tag Archives: Arrestohen katër persona që rekrutonin xhihadistë

Tag Archives: Arrestohen katër persona që rekrutonin xhihadistë

Antiterrorizmi në Spanjë, Arrestohen katër persona që rekrutonin xhihadistë

Policia spanjolle ka vënë nën pranga katër persona të cilët dyshohet se rekrutonin xhihadistë dhe shpërndanin propagandë islamike ekstremiste. Katër personat u arrestuan në rrethinat e Madridit, tre prej tyre shtetas marokene dhe një shtetas spanjoll. Sipas ministrisë së brendshme spanjolle, të arrestuarit bënin pjesë në një grup të organizuar …

Më shumë