KRYEFAQJA » Tag Archives: arta toza

Tag Archives: arta toza

Fleckenstein: Palët të mendojnë mbi detyrat përkundrejt njerëzve e më pas për pushtetin e tyre

Fleckenstein: Palët të mendojnë mbi detyrat përkundrejt njerëzve e më pas për pushtetin e tyre

Eurodeputeti Knut Fleckenstein ka shprehur shqetësimin e tij rreth situatës më të fundit në Shqipëri. Në një intervistë dhënë Arta Tozajt të RTSH, zoti Fleckenshtein paralajmëroi se BE do të shtyjë projektin, negociatat e anëtarësimit dhe gjithçka tjetër nëse palët politike nuk gjejnë gjuhën e përbashkët. Zoti Fleckenstein thotë se …

Më shumë

Hahn për TVSH: Shqipëria luftë korrupsionit, zgjedhje sipas standarteve dhe Reformë në Drejtësi

Hahn për TVSH: Shqipëria duhet të luftojë korrupsionin, të mbajë zgjedhje sipas standarteve dhe të zbatojë Reformën në Drejtësi

Komisioner i BE për Fqinjësinë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit Johanes Hahn shpjegon gjatë një interviste për Televizionin Shqiptar përfitimet dhe detyrimet e Shqipërisë pas hapjes së negociatave për anëtarësim. Komisioneri thotë se vendi duhet të luftojë korrupsionin, duhet të mbajë zgjedhje sipas standarteve dhe duhet të tregojë prova të …

Më shumë