KRYEFAQJA » Tag Archives: arvizu

Tag Archives: arvizu

Arvizu dhe Lu në zyrën e Ramës

Lu , Arvizu, në zyrën, Ramës, takim

Situata politike në vend, çoi mëngjesin e së martës në zyrën e kryeministrit Edi Rama, zyrtarin e lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit dhe ish ambasadorin amerikan në Shqipëri Aleksandër Arvizu dhe ambasadorin aktual  Donald Lu. Takimi mes tyre zgjati më shumë se 90 minuta dhe çështja kryesore e bisedës …

Më shumë

Basha takohet me Arvizun dhe Lu

Basha takohet me Arvizun dhe Lu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Zv.Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar të Narkotikëve, Aleksander Arvizu, i cili shoqërohej nga Ambasadori Donald Lu. Droga, dekriminalizimi, korrupsioni dhe  zgjedhjet  ishin në qender të këtij takimi. Kryedemokrati  Basha ndau me …

Më shumë