KRYEFAQJA » Tag Archives: Associated Press

Tag Archives: Associated Press

SHBA: Trump zgjedh Flynn për Sigurinë Kombëtare

SHBA: Trump zgjedh Flynn për Sigurinë Kombëtare

Presidenti amerikan i zgjedhur, Donald Trump, i ka dhënë rolin e këshilltarit për Sigurinë Kombëtare gjeneralit Michael Flynn. Lajmin e bëri të ditur Associated Press që përsërit burime zyrtare. Flynn ka bashkëpunuar ngusht me Trump gjatë fushatës zgjedhore dhe ka punuar për Sigurinë Kombëtare. Këshilltari për Sigurinë Kombëtare është një …

Më shumë