KRYEFAQJA » Tag Archives: atletet e amerikes

Tag Archives: atletet e amerikes

Atletët e amerikës me doping

simone biles, serena wililams, atletet e amerikes, doping

Motrat Uillimas dhe Simon Bajs, gjimnastja amerikane, fituese e katër medaljeve olimpike në Rio de Zhaneiro, kanë përdorur substanca farmaceutike, të cilat janë të ndaluara nga WADA. Lajmi vjen nga Rusia, ku një grup hekrash kanë hyrë në databazet e Agjencisë Botërore të Antidopingut. Sipas të dhënave të gjetura aty, …

Më shumë