KRYEFAQJA » Tag Archives: Atlético Nacional

Tag Archives: Atlético Nacional

Kampionati Botëror i Klubeve: Kashima Antlers vendase e sheh veten në finale

Kampionati Botëror i Klubeve: Kashima Antlers vendase e sheh veten në finale

Surprizon Kashima Antlers që shkon në finalen e Botërorit të Klubeve, pasi ka mundur në gjysmëfinalen e parë skuadrën kolumbiane, kampione e Amerikës së Jugut Atletiko Nacional me rezultatin 3-0. Tani, Kashima, do të presë fituesen e gjysmëfinales së dytë ndërmjet Realit të Madridit dhe Amerika. Kashima është skuadra e …

Më shumë

Kampionati Botëror i Klubeve: Mamelodi Sandauns – Kashima Antlers 0-2

Kampionati Botëror i Klubeve: Mamelodi Sandauns - Kashima Antlers 0-2

Në ndeshjen e tretë të Kampionatit Botëror për Klube u vunë përballë njëra-tjetrës Mamelodi Sandauns, kampione e Afrikës dhe Kashima Antlers, kampionja e Japonisë. Vendasit u futën në lojë me Akasaki dhe Doi në sulm, dhe me anësorët Endo dhe Nakamura. Kolumbiani Castro ka drejtuar sulmin e afrikanojugorëve me treshen …

Më shumë

Kampionati Botëror për Klube – Japoni 2016

Kampionati Botëror për Klube - Japoni 2016

Nga data 8 deri me 18 dhjetor do të mbahet Kampionati Botëror për Klube 2016, gara futbollistike ndërkombëtare për klubet kampione në kontinentet përkatëse plus kampionja e vendit pritës. Ky kampionat që zhvillohet në Japoni ka zevendësuar Kupën Ndërkontinentale. Ky kampionat do të transmetohet drejtpërdrejt nga kanalet e Radiotelevizionit Shqiptar. …

Më shumë

Shapekoense fiton Kupën Amerikanojugore

Shapekoense fiton Kupën Amerikanojugore

Mungon vetëm zyrtarizimi, por vendimi tashmë është marrë: Kupa Amerikanojugore (e barazvlefshme me Ligën e Europës) do t’i jepet Shapekoenses, ashtu siç ka kërkuar Atletiko Nacional (Kolumbi), që ka përfshirë federatën amerikanojugore të futbollit, CONMEBOL. Por, kupa do të jepet zyrtarisht, njofton Globoesporte, vetëm pas 21 dhjetorit, pas mbledhjes së …

Më shumë