KRYEFAQJA » Tag Archives: australian

Tag Archives: australian

Millbërn, 5 të vdekur nga përplasja e një avioni me një qendër tregëtare

Millbërn, 5 të vdekur nga përplasja e një avioni me një qendër tregëtare

Një aeroplan i vogël është përplasur me një qendër tregtare, pranë aeroportit Essendon, në Millbërn të Australisë. Ngjarja ndodhi rreth orës 9 të mëngjesit të së martës sipas orës lokale. Avioni u përplas me “Direct Factory Outlet” dhe shpërtheu në flakë. Pesë persona që udhëtonin kanë humbur jetën që të …

Më shumë