KRYEFAQJA » Tag Archives: autobuz

Tag Archives: autobuz

Shpërthim në Afganistan

afganistan rekrute poilcie autobuz bombe shperthim 12 te vdekur

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 38 të tjerë janë plagosur pas një sulmi kamikaz me bombë që kishte shënjestër një autobuz me rekrutë policie në lindje të Afganistanit. Ngjarja ndodhi në rajonin Sorkrot, pas shpërthimit të një bombe të instaluar në një motor që …

Më shumë

MTI, projektligj për transportin ndërqytetas

MTI, projektligj për transportin ndërqytetas

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës, ka përgatitur projektligjin e ri për transportin ndërqytetas, i cili parashikon ndryshime të rëndësishme. Sipas ministrit Edmond Haxhinasto projektligji synon çmime të ulta, siguri dhe cilësi të lartë në shërbim, reduktim të ndotjes mjedisore, për të vendosur standarte ndërkombëtare në shërbimin e transportit në Shqipëri. …

Më shumë