KRYEFAQJA » Tag Archives: autobuzi

Tag Archives: autobuzi

Aksident afër Burrelit

Aksident afër Burrelit

10 të plagosur, dy prej të cilëve në gjendje të rëndë, është bilanci i një aksidentit të ndodhur mesditën e së premtes, 4 kilometra larg  nga qyteti i Burrelit. Një autobus i linjës Burrel – Tiranë, është përplasur me anën e sipërme të rrugës në afërsi të vendit të quajtur …

Më shumë

Protesta për rritjen e çmimit të biletave dhe aboneve të urbanëve , Veliaj sqaron

Këshilltarët e djathtë të bashkisë së Tiranës depozituan në Gjykatën Administrative të Apelit vendimin e bashkisë së Tiranës për rritjen e çmimit të biletës nga 30 lekë në 40 lekë.

Qytetarë të Tiranës kanë protestuar të hënën para godinës së bashkisë, kundër rritjes me 10 lekë të çmimit të biletës së autobuzave urbanë. Organizatorë kanë qenë aktivistë të të drejtave të njeriut. Protestuesit kanë kundërshtuar gjithashtu edhe anulimin e vendimit për koncensionin e parkingjeve, miratuar në fund të vitit të …

Më shumë