KRYEFAQJA » Tag Archives: Autoritetet amerikane

Tag Archives: Autoritetet amerikane

SHBA: Arrestohen emigrantët pa dokumenta

Autoritetet amerikane kanë arrestuar dhe dëbuar qindra emigrantë pa dokumenta, gjatë një operacioni të konsideruar si një kontroll rutinë, por që ka krijuar panik të madh mes emigrantëve në të gjithë vendin. Efektivët e Agjencisë federale të specializuar për dëbimin e emigrantëve kishin në shenjestër disa vatra emigrantësh të paligjshëm …

Më shumë