KRYEFAQJA » Tag Archives: Autoritetet franceze

Tag Archives: Autoritetet franceze

Autoritetet franceze identifikojnë autorin e masakrës; Si arriti ai të mashtronte policinë?

Autoritetet franceze kanë identifikuar zyrtarisht autorin e sulmit tragjik në Nisë të Francës, ku humbën jetën 84 persona. Ai është franko-tuniziani Mohamed Lahouaiej Bouhlel. Sipas mediave franceze, autori që u vra nga policia është i moshës 31-vjeçare. Ai është rezident në Nisë dhe kamionin kishte vetëm pak ditë që e …

Më shumë