KRYEFAQJA » Tag Archives: Avramopulos

Tag Archives: Avramopulos

Kanabisi, Nishani: Do mbledh Këshillin e Sigurisë, Rama: Të mblidhet Këshilli Kombëtar i PD

Nishani: Kanabisi? Do mbledh Këshillin e Sigurisë

Presidenti Bujar Nishani ka paralajmëruar mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, pas situatës së krijuar nga mbjellja dhe trafikimi i kanabisit në vend. Presidenti Nishani e bëri këtë deklarate gjatë një vizite pune në qytetin e Shkodrës. “Kanabisi sjell krim, largon qytetarin nga rruga e pastër. Ka padrejtësi në sistemin e …

Më shumë

Avramopulos për krizën e refugjatëve: “Shqipëria nuk do gjendet vetëm në këtë çështje”

Avramopulos për krizën e refugjatëve: "Shqipëria nuk do gjendet vetëm në këtë çështje"

Kriza e refugjatëve me të cilën po përballen vendet e Europës dhe veçanërisht vendet e Ballkanit, kanë dominuar në takimet intensive që Komisionerin e Bashkimit Europian për Migrimin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopulos, zhvilloi të premten në Tiranë. Pas takimeve me kryeministrin Rama, presidentin Nishani, ministrin e jashtëm …

Më shumë